Jaką trampolinę kupić dla swojej rodziny, część 2.
  • Jaką trampolinę kupić dla swojej rodziny, część 2.

    15 wrzesień 2021

Jaką trampolinę kupić dla swojej rodziny, część 1.

Ile kosztuje trampolina?

Cóż, jest to bardzo podchwytliwe pytanie, jeśli chodzi o koszt, ponieważ cena może się znacznie zmienić dla różnych marek.

Dla okrągłych typów od 3 do 4,5 metrowych, rozsądna cena może wynosić więcej niż  1000 złotych, ale mniej niż 2000 złotych. Jeśli jest to mniej niż 1000 złotych, jakość może nie być bardzo dobra, co może prowadzić do pewnych problemów z bezpieczeństwem. Dodatkowy koszt, przez który zapłacisz więcej niż normalnie to zwykle marka, ale jakość jest wtedy lepsza.

Dla mini trampolin do ćwiczeń, cena może być około 350 złotych i wahać się nawet do 1000 złotych, z powodu tego co wyżej. W przypadku prostokątnych trampolin ziemnych może być to koszt kilku, a nawet kilkunastu tysięcy.

Gdzie zainstalować trampolinę?

Po pierwsze i najważniejsze, należy jasno określić, gdzie chcesz zainstalować trampolinę. Jeśli masz podwórko lub trawnik na podwórku, to jest to całkiem dobry wybór, aby umieścić ją tam. To może przynieść Ci dużą wygodę, ponieważ nie musisz jej montować i demontować za każdym razem, gdy z niej korzystasz.

Dla dziecka lub typu mini, można bezpośrednio ustawić w pomieszczeniach. To będzie bezpieczne, by oglądać swoje dzieci podczas skoków na trampolinie. Jest to także łatwe do złożenia, można po prostu umieścić trampolinę  po treningu pod łóżkiem czy za szafą.

Czy trzeba montować siatkę na trampolinie?

Często trampoliny do ćwiczeń nie są mocowane do siatki. Jeśli więc celem jest fitness, można tę część pominąć. Ta część jest odpowiednia dla trampolin przeznaczonych dla dzieci. Wszystko powinno być wystarczająco bezpieczne, jeśli chodzi o dzieci, a sklepy z trampolinami powinny gwarantować bezpieczeństwo. Jeśli kupujesz trampolinę dla swoich dzieci, lub one będą z niej korzystać, to odpowiedź brzmi absolutnie tak. Jeśli chodzi o szczegóły montażu siatki, istnieją instrukcje oraz filmiki instruktażowe, jak prawidłowo ją zamontować.

Jakie są inne niezbędne akcesoria do trampoliny?

Dla ćwiczących, jeśli kupiliście trampolinę bez uchwytu, proponujemy doposażyć ją w poręcz.  Wtedy możesz spróbować bardziej zaawansowanych kroków fitness, a w razie potrzeby może dać podłokietnik.

Jeśli w grę wchodzą dzieci, to w przypadku trampolin okrągłych, ze względów bezpieczeństwa, oprócz siatki zabezpieczającej, zaleca się dodanie drabinki i osłony ochronnej.

Jaką trampolinę wybrać?

Powyżej znajduje się sześć wskazówek przed zakupem trampoliny, mamy nadzieję, że pomoże to trochę, gdy nie masz pojęcia na temat trampolin. Znajdź powód, dla którego chcesz kupić trampolinę, zdecyduj się na rozmiar i oblicz swój budżet.