• Trampoliny prostokątne

Trampoliny prostokątne

Trampoliny przede głównie kojarzą się z okrągłą strukturą, ale nie muszą! Istnieją bowiem zupełnie inne kształty, w tym m.in. trampoliny prostokątne.

Popularność trampolin okrągłych wynikała głównie z tego, że firmy startujące na rynku opierały się na podstawowym produkcie, z myślą o stopniowym rozwijaniu oferty. Wraz z rosnącym zainteresowaniem skakaniem np. w ogrodzie, kreatywność klientów zaczęła iść również w innych kierunkach.

Trampoliny prostokątne w swoich właściwościach nie różnią się od odpowiedników okrągłych. W praktyce można nawet zaryzykować twierdzenie, że są ciekawszymi urządzeniami do zabawy, ponieważ skoki na trampolinie okrągłej uruchamiają całą sieć sprężyn, które podczas wybicia pracują równomierne. Z kolei przy trampolinach prostokątnych układ sprężyn wygląda nieco inaczej i największa intensywność jest zawsze w miejscu osoby skaczącej, co powodu dynamiczniejszy wyskok, na wyższy poziom. Konstrukcja - ramy trampoliny prostokątnej również są dostosowane do większych obciążeń, z racji nierównomiernej, innej pracy sprężyn przy wyskokach. Trampoliny prostokątne mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również i treningów sportowych, nastawionych na większy wysiłek fizyczny.

Parametry techniczne:

Długość
125/150/175cm
Szerokość
200/250/300cm
Wysokość
40cm
Głębokość posadowienia
40 cm
Wymiar maty do naskoku
75x150/75x200/100x150/100x200/125x250cm
Strefa użytkowania urządzenia
450cm x 450cm