Trampolina dla niepełnosprawnych - przełamujemy bariery!
  • Trampoliny dla niepełnosprawnych

Trampoliny dla niepełnosprawnych

Świetna zabawa nie musi ominąć osób niepełnosprawnych! Istnieją bowiem specjalne trampoliny, przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Prostokątne powierzchnie są dostosowane do intensywnego użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Konieczna jest jedynie asysta drugiej osoby: opiekuna.

Trampoliny dla osób niepełnosprawnych również można łączyć w zestawy, tworząc np. pole kraterów. Zabawa może odbywać się zatem nie tylko w pojedynkę, ale również w większej grupie. Urządzenia mogą być użytkowane przez dzieci, młodzież i dorosłych, pełniąc jednocześnie funkcje integracyjną dla całego grona.

Czy skakanie na wózku inwalidzkim jest bezpieczne?

Trampoliny dla niepełnosprawnych są w pełni bezpieczne, wykonane z trwałych elementów, przystosowanych do intensywnego użytkowania. Urządzenia mocowane są w ziemnych lub betonowych otworach o wypoziomowanym podłożu. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji i ogranicza ryzyko nieprzewidzianych upadków czy kontuzji. Osoby na wózkach nie muszą się martwić o nacisk wywierany przez urządzenia, ponieważ trampoliny są tzw. wandaloodporne. Oznacza to, że urządzenia charakteryzują się dużą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych, jak również próby dewastacji.

Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń Global Playgrounds, również trampoliny dla niepełnosprawnych dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Nasi doradcy pomogą dobrać odpowiedni rozmiar i materiał wypełnienia.

Parametry techniczne:

Długość
125/150/175cm
Szerokość
200/250/300cm
Wysokość
40cm
Głębokość posadowienia
40 cm
Wymiar maty do naskoku
75x150/75x200/100x150/100x200/125x250cm
Strefa użytkowania urządzenia
450cm x 450cm