• Huśtawka bocianie gniazdo

Nie wszystkie huśtawki zapewniają dziecku maksimum zabawy i wybór tej najlepszej często pożera rodzicom wiele godzin.

Na decyzję odnośnie każdej zabawki składa się kilka czynników - od samej frajdy, poprzez możliwości i funkcjonalności, po wytrzymałość np. podczas różnych warunków atmosferycznych. Jednym z hitów wśród dzieci jest huśtawka o przyjaznej nazwie "Bocianie gniazdo".

Już sam kształt huśtawki zdecydowanie może przypominać gniazdo bociana, czy innych rodzajów ptaków. Co ważne, odznacza się bardzo dużą odpornością na deszcz, czy długotrwałe nasłonecznienie (promienie UV).

Klasyczne huśtawki vs bocianie gniazdo

Bocianie gniazdo stanowi świetną możliwość zastąpienia zwykłych huśtawek, które pamiętamy z lat swojego dzieciństwa. Obecne możliwości teraz jeszcze bardziej umilają czas wolny i zabawę np. w ogrodzie zwłaszcza, że huśtawka jest w stanie udźwignąć więcej niż jedno dziecko, dlatego zabawa nie musi odbywać się w pojedynkę.

Bocianie gniazdo - znakomita zabawa dla naszych dzieci

W bocianim gnieździe można bawić się na kilka sposobów, w odróżnieniu od tradycyjnej huśtawki. Dzieci mają możliwość bujania się, kręcenia i wykorzystywania zabawki do rozwijania swojej wyobraźni, czy też dbania o koordynację ruchową.

Co ważne, więcej możliwości zabawy nie oznacza zmniejszenia bezpieczeństwa. Huśtawki są wyposażone w liny mocujące, wytrzymujące obciążenie wielu kilogramów. Także sama konstrukcja ze stali sprawia, że można ją bardzo dokładnie złożyć, więc wystarczy jedynie zadbać o równy teren i odpowiednią, wytrzymałą konstrukcję, na którą zostanie powieszone bocianie gniazdo.

Huśtawka typu "bocianie gniazdo" to gwarancja świetnej zabawy przez wiele godzin. Wybór ten będzie trafioną alternatywą dla zwykłych konstrukcji bujających. Warto jednak pamiętać przy tym, że z huśtawki nie powinny korzystać dzieci poniżej trzeciego roku życia, a podczas samej zabawy - mimo wszystko - dobrze jest mieć kontrolę nieco starszej osoby.