Czy małe dzieci mogą bezpiecznie korzystać z bocianich gniazd?
  • Czy bocianie gniazda są bezpieczne dla małych dzieci?

    31 lipiec 2022

Huśtawki typu bocianie gniazdo są tym typem atrakcji na placu zabaw, z którego większość dzieci uwielbia korzystać. Ten rodzaj atrakcji pozwala na zabawę dzieci w każdym wieku, w przypadku większych modeli możliwe jest również huśtanie się kilku dzieci jednocześnie. Chociaż zarówno klasyczna huśtawka, jak i bocianie gniazdo służą do huśtania, różnice w odczuciach są ogromne. W bocianim gnieździe można huśtać się na siedząco, leżąco lub stojąco.

Czy huśtanie się na bocianim gnieździe jest bezpieczne dla małych dzieci?

To, czy użytkowanie bocianiego gniazda jest bezpieczne, zależy od kilku czynników. Każda huśtawka oddana do użytku powinna być odpowiednio umocowana w gruncie. Nie bez znaczenia są również materiały, z jakiego zostało wykonane bocianie gniazdo. Wykorzystanie trwałych, solidnych materiałów daje gwarancję bezpieczeństwa. Z bocianiego gniazda mogą bezpiecznie korzystać dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia, a podczas zabawy powinny być kontrolowane przez opiekuna.

W porównaniu do zwykłych huśtawek bocianie gniazda są znacznie bezpieczniejsze i o wiele trudniej z nich spaść. Kształt bocianiego gniazda pozwala na zabawę na kilka sposobów. Ze względu na to, że może korzystać z niej kilkoro dzieci jednocześnie, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego udźwigu tej atrakcji. Warto pamiętać, że nawet na najbardziej bezpiecznej atrakcji na placu zabaw może przydarzyć się wypadek, dlatego rodzice lub opiekunowie powinni sprawować stałą opiekę nad dziećmi i pamiętać o korzystaniu z atrakcji zgodnie z ich przeznaczeniem.

Czy każde dziecko może korzystać z bocianiego gniazda?

Dużą zaletą bocianiego gniazda jest to, że mogą z niego bezpiecznie korzystać również osoby niepełnosprawne. Jest to możliwe dzięki szerokiemu siedzisku, umiejscowionym nisko nad ziemią. W przypadku dzieci korzystających z wózka inwalidzkiego konieczne jest wsparcie opiekuna podczas wchodzenia i schodzenia z huśtawki. Bocianie gniazda są bardzo stabilnymi konstrukcjami, dzięki czemu większość dzieci może z nich bezproblemowo korzystać. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem pozwalają na bezpieczną i niezapomnianą zabawę, niezależnie od stanu fizycznego dziecka.