Jaką trampolinę wybrać dla dziecka?
  • Jaką trampolinę wybrać dla dziecka?

    24 sierpień 2021

Historia trampolin sięga aż średniowiecza we Francji. Uważa się, że trampolina została wynaleziona przez cyrkowego akrobatę, a nowy mechanizm otrzymał nazwę "trampolina".

Dziś każde dziecko, które otrzyma w prezencie trampolinę, będzie po prostu szczęśliwe!

Trampolina „szczęścia”

Trampolina to wspaniała rozrywka dla Ciebie i Twojego dziecka, która nie tylko podnosi na duchu, ale również pomaga rozwijać się fizycznie, ponieważ podczas skakania pracują wszystkie grupy mięśni. Naukowcy odkryli, że podczas skakania na trampolinie, ludzie zaczynają produkować endorfiny, hormony szczęścia.

Wybór odpowiedniej trampoliny

Zanim kupisz sobie tę niezwykłą maszynę, powinieneś porozmawiać z profesjonalistą, który zna się na rzeczy, aby Twoja aktywność na trampolinie nie została zmarnowana przez żadne wpadki.

Rodzaje trampolin

  • trampolina sportowa
  • trampolina amatorska

Jeśli zdecydujesz się poważnie podejść do sportu, pierwsza opcja jest dla Ciebie. Amatorskie trampoliny są odpowiednie na rodzinny odpoczynek i aby się rozerwać.

  • trampolina sprężynowa z siatką
  • trampolina nadmuchiwana

Trampolina z siatką należy do kategorii trampolin sportowych. Jest to bardzo dobra opcja dla domów z ogrodem. Zaletą jest to, że siatka odgradza dziecko, by doznało ono żadnych obrażeń w razie upadku. Taka konstrukcja może być używana nawet przez najmłodszych "skoczków".

Dmuchana trampolina jest bardzo popularna, odpowiednia dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Zaletą dmuchanej trampoliny jest to, że do jej montażu nie jest potrzebny specjalista, co oznacza, że można ją rozstawić bez pomocy. Dużą zaletą jest również niska cena.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie trampoliny?

  • wielkość

Eksperci ustalili minimum dwa metry, kiedy to dwójka, trójka dzieci może bezpiecznie na niej skakać.

  • siatka

Materiał na siatkę powinien być ścisły, tkanina również powinna być mocno naciągnięta.

  • Akcesoria

Drabina powinna być wykonana ze stali nierdzewnej. Sprężyny zabezpieczone i schowane tak, aby nie zranić dziecka, a powierzchnia trampoliny powinna być gładka.

Trampoliny

Obecnie sprzedawcy oferują ogromny wybór trampolin od różnych producentów, więc to, którą firmę wybierzesz do zakupu, będzie zależało od Twoich preferencji i finansów.