Jak zorganizować aktywny kącik na swoim podwórku?
  • Jak zorganizować aktywny kącik na swoim podwórku?

    15 styczeń 2021

Ogród jest świetnym miejscem do spędzania aktywnie czasu. Ci, którzy mają swój dom z ogrodem, mogą czuć się naprawdę szczęśliwi. Biorąc pod uwagę obecne czasy, gdzie nic nie jest pewne, wyjścia do lasu, parku, sali zabaw, dobrze mieć swój kąt, z którego zawsze będziemy mogli korzystać. Jeśli mamy ogród i dzieci, warto dobrze to miejsce wykorzystać. Z całą pewnością zakup zabawek ogrodowych będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcemy aktywnie dziecku zająć czas, bez marudzenia o nudzie, plac zabaw w ogrodzie będzie strzałem w dziesiątkę!

Piaskownice

Piaskownica jest najważniejszym elementem w ogrodzie biorąc po uwagę to, że dziecko w każdym wieku może z niego bezpiecznie korzystać. Nie ważna jest na wielkość podwórka, piaskownica powinna się na nim pojawić. Jeśli mamy mały ogródek to z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem będą plastikowe piaskownice, które nie zajmują dużo miejsca. Najpopularniejsze są te w kształcie muszli. Ich koszt jest dość niski i można je przenosić z miejsca na miejsce. Można używać takich piaskownic nawet na tarasie, czy balkonie, jeśli mamy na to tyle miejsca. Dobrą inwestycją jest także drewniana piaskownica, która ma ławki lub zamek, dzięki czemu nie trzeba siedzieć bezpośrednio na piasku lub zrobić na nich wystawkę babek.

Trampoliny

Aktualnie wielu ludzi interesuje się trampolinami. Nie tylko patrząc na rozrywkę dla pociech, ale także dla siebie. Trampoliny są jedną z lepszych form aktywnej rozrywki, jaką można zapewnić użytkownikom w każdym wieku. Potrzeba do niej sporo wysiłku i koordynacji. Warto przemyśleć, czy Twoje pociechy nie spędzają za dużo czasu siedząc lub leżąc przy telewizorze, czy  komputerze. Skakanie na trampolinie jest sporym wysiłkiem przy którym tracimy sporo kalorii, na przykład po sytym obiadku. Właśnie o to chodzi, by cała rodzina mogła czerpać z niej pożytek, dlatego ważne, by wybrać trampolinę dopasowaną do potrzeb wszystkich użytkowników. Rozglądając się za trampoliną, dobrze zwrócić uwagę na rozmiar. Bowiem trzeba ją dopasować do przestrzeni, na której możesz wykorzystać taką zabawkę. Trampolina to zabawa i wysiłek dla całej rodziny, jednak ważne jest przestrzeganie norm bezpieczeństwa.

Huśtawki

Nie można zapomnieć o chęci kręcenia się i dzikich harców przy udziale huśtawki. Najbezpieczniejsze są bujaczki typu bocianie gniazdo lub łódka, gdyż dziecko może się na niej nawet cały położyć. Tego typu huśtawka zapewni Twoim pociechom sporo radości. Wygodne i odporne na siedziska bujaczek wykonane jest z najwyższej jakości materiałów i można zawiesić w dowolnym miejscu na regulowanych, odpornych na wagę linach. Ramy zabezpieczone są materiałami, które gwarantują zachowanie bezpieczeństwa dla Twojej pociechy. Wybierając bujaczkę do ogrodu warto zwrócić uwagę na wygodę, ale także z jakość wykonania i materiał. Bocianie gniazdo jest sporo, więc można na nim się zdrzemnąć w letnie popołudnie albo popatrzeć wieczorem na gwiazdy biorąc wygodną poduszkę pod głowę. Ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca w ogrodzie, by można było odpocząć na huśtawce również w cieniu.