Rodzaje trampolin dla dzieci. Przegląd rozwiązań
  • Rodzaje trampolin dla dzieci. Przegląd rozwiązań

    08 luty 2022

Trampoliny od kilku lat są coraz częściej spotykanym sprzętem zarówno na placach zabaw, jak i w specjalnych parkach. Powstaje coraz więcej miejsc, które skupiają się głównie na zabawie przy pomocy trampolin. Obecnie, dzięki rozwojowi rynku dostępne są trampoliny w naprawdę różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu place zabaw mogą zostać naprawdę oryginalnie wyposażone, przyciągając tym samym mnóstwo maluchów.

Jakie są najciekawsze rodzaje trampolin dla dzieci?

Firmy zajmujące się budowaniem placów zabaw, szczególną uwagę przykładają do tego, aby wszystkie sprzęty znajdujące się na placu były wykonane z wysokiej jakości materiałów, oraz aby nie stwarzały niebezpieczeństwa dla dzieci. Trampoliny ziemne wykonywane są z najlepszych materiałów, a sposób ich zaprojektowania daje gwarancję trwałości i stabilności podczas zabawy.

Do tej pory większość osób kojarzyła trampolinę z dużym, okrągłym sprzętem otoczonym siatką. Obecnie trampoliny ziemne dostępne są w naprawdę wielu różnych kształtach, które pozwalają łączyć je w całe zespoły trampolin, bądź wykorzystywać pojedynczo. Najbardziej podstawowym modelem jest okrągła trampolina ziemna. Przeznaczona jest do zabawy jednej osoby, i niekoniecznie jest to rozrywka tylko dla dzieci. Jako że skakanie na trampolinie jest naprawdę męczące, można zamontować ją w swoim ogrodzie jako zabawka dla dziecka, i sprzęt do ćwiczeń dla nas.

Jedna z najbardziej niestandardowych trampolin ziemnych ma kształt pięciokąta. Jest świetnym elementem urozmaicającym zabawę zarówno pod kątem swojego działania, jak i wyglądu. Warte uwagi są również trampoliny prostokątne. Z racji swojej budowy dają one szansę na mocniejsze wybicie a co za tym idzie – dynamiczniejszy wyskok. Kolejnym oryginalnym elementem, który powinien znaleźć się na każdym placu zabaw są trampoliny 60 i 90 stopni. Stanowią one doskonałe uzupełnienie okrągłych trampolin, tworząc całą trasę.

Producenci wysokogatunkowych trampolin troszczą się o to, aby każde dziecko miało możliwość zabawy na trampolinach. Z tą myślą powstały trampoliny dla niepełnosprawnych. Posiadają one prostokątny kształt i zostały wykonane z materiałów umożliwiających podskoki z wózkiem inwalidzkim. W tym przypadku konieczna jest asysta opiekuna.