Bocianie gniazdo jednym z najlepszych miejsc na relaks w ogrodzie
  • Bocianie gniazdo jednym z najlepszych miejsc na relaks w ogrodzie

    06 sierpień 2021

W przeszłości znalezienie najlepszych foteli bujanych na zewnątrz było ćwiczeniem kompromisów. Można było mieć albo stylowy fotel albo niskobudżetowy, ale nie można było mieć tego naraz.

Na szczęście czasy konieczności wyboru między brzydkim, a mniej brzydkim już minęły. Wyposażenie "outdoor" i ceny poprawiły się w ciągu ostatnich kilku dekad. Remonty i majsterkowanie osiągnęły szczyt podczas pandemii. Odświeżenie przestrzeni zewnętrznych jest na szczycie listy, ponieważ życie jest lepsze na świeżym powietrzu. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do większego zapotrzebowania na meble ogrodowe oraz zagospodarowanie terenu, który się posiada, ogród, działkę itp. Poza tym, nie ma to jak odciągnąć dzieci od konsoli czy tabletu i przenieść je na podwórko, gdzie będą mogły swobodnie bawić się, podczas gdy Ty będziesz siedzieć w huśtawce bocianie gniazdo lub hamaku z książką i filiżanką kawy.

Hamak

Każdy z nas pamięta hamaki z działek. Jest to ciekawy, niskobudżetowy pomysł na zagospodarowanie miejsca między drzewami. Jeśli posiadasz takowe miejsce, bez wahania kup hamak i powieś go. Będzie idealnym miejscem na odpoczynek a nawet drzemkę w cieniu w środku lata. Hamaki kosztują dzisiaj niedużo, a są również świetną atrakcją dla dzieci.

Wiklinowy fotel

Wiklina wraca do łask! Hit z lat 80-tych dzięki swojemu stylowi idealnie wkomponowuje się w wyposażenia wnętrz w stylu boho. Rattan również wrócił w wielkim stylu. Wiklina żywiczna ma piękny, naturalny wygląd i nie jest podatna na pęknięcia i złamania (wiklinę i rattan najlepiej trzymać w domu, ponieważ nie są odporne na warunki atmosferyczne).

Fotel bujany

Fotel bujany odświeża każdy ganek lub podwórko dzięki nowoczesnym liniom i ramie. Jego nisko zawieszony profil nadaje mu luźny i nowoczesny charakter, stworzony z myślą o leniwych, słonecznych dniach. Fotele te są wygodne, wytrzymałe, a zarazem lekkie i zwinne, by łatwo przenieść w inne miejsce. Nadają się do popołudniowego odpoczynku przy książce, ale również świetnie posłużą najmłodszym, którzy lubią ruch na każdym kroku.

Huśtawka bocianie gniazdo

Każdy, kto zna się z nowinkami, słyszał o huśtawce o nazwie bocianie gniazdo. To bardzo popularny leżak, który nadaje się do domu, jak i ogrodu i tarasu. Wystarczy zamontować w odpowiedni sposób, a miejsce do huśtania w komfortowych warunkach gwarantowane. Dzieci uwielbiania bocianie gniazdo, za jego wielkość, możliwość położenia się na poduchach i bujania do woli w zaciszu ogródka.

Leżak z podnóżkiem

Jeśli lubisz opalanie, koniecznie zaopatrz się w leżak, który posiada regulowane oparcie i podnóżek. Jest bardzo wygodny i może spełnić kilka funkcji, od zwykłego krzesła do ogrodowego stołu, przez leżak na plaże, do miejsca na krótka drzemkę przed domem.