Wybieramy najlepszą huśtawkę dla dzieci
  • Wybieramy najlepszą huśtawkę dla dzieci

    11 styczeń 2021

Czekając na nadejście wiosny i lata warto przygotować się do sezonu wcześniej. Dzieci na pewno są już spragnione atrakcji, jakimi są place zabaw. Chcielibyśmy pokazać pięć bujaczek dla dzieci, abyście mogli wybrać najlepszą opcję dla Was i Waszych pociech.

Huśtawka typu Cozy Coupe

Dzieci, jak i sami opiekunowie na pewno znają plastikowy jeździk w kształcie samochodu, który steruje się za pomocą nóg, jak w bajce o Flinstonach. Bujaczka Cozy Coupe to nic innego jak popularny chodzik tylko powieszony na linach w formie huśtawki dla małych dzieci. Jest to zabawka dedykowana najmłodszym odbiorcom, gdyż dziecko musi włożyć rodzic. Nadaje się dla dzieci, które już umieją samodzielnie siedzieć. Zabawki te są solidne, wytrzymałe i na pewno design przypadnie do gustu najmłodszym użytkownikom.

Bujaczka 2w1 z oparciem i zdejmowanym koszyczkiem

Jest to zabawka, która może rosnąć wraz z dzieckiem. Polecana dla malutkich dzieci, w formie z oparciem, kubełkowa, a dla starszej pociechy można zdemontować koszyk i otrzymamy tradycyjną deskę-huśtawkę. Jest to ciekawy wybór, gdyż wystarcza na długie lata lub też może być wykorzystywana zamiennie dla dwójki dzieci w różnym wieku. Przeważnie bujaczka ta jest wykonana z plastiku.

Bocianie gniazdo

Huśtawki typu bocianie gniazdo to cudowna zabawka dla dzieci, ale i dorosłych. Jest to świetne rozwiązanie do relaksu. Huśtawka może zostać wykorzystana w ogrodzie, wtedy można wybrać opcję odpowiednią dla siebie, z linami, lamelkami lub pasami. Na rynku istnieje również wersja, którą można wykorzystać w domowym zaciszu. Wiesza się ją na suficie jak zwykłą huśtawkę dwupunktowo lub jednopunktowo otrzymując kręcącą się w każdą stronę bujaczkę. Dzieci jak i dorośli na pewno chętnie poczytaliby książkę lub obejrzeli film właśnie na takiej bujaczce, a nie standardowej kanapie czy fotelu.

Huśtawka-dysk

To inne rozwiązanie od poprzednich, gdyż nie jest to standardowa bujaczka. Jest to niewielka, plastikowa deska na linie, która pozwala na zabawę w różnoraki sposób. Jedną alternatywą jest siedzenie na siedzisku i trzymanie liny, można także chwycić deseczkę od dołu i huśtać się na nich jak Tarzan. Istnieje jeszcze możliwość wykorzystania tego typu siedzisko jako huśtawka do zjazdu tyrolskiego. Huśtawka tego typu przeznaczona jest jednak dla starszych dzieci ze względu na specyfikę. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze, dlatego tego typu deski przeznaczone są dla dzieci od piątego roku życia.

Ogrodowa klasyczna bujaczka

Tego typu huśtawki nie wyróżniają się niczym wyjątkowym, jednak są solidne i na pewno wystarczą na lata. Pojedyncza huśtawka na metalowym stelażu, odporna na uszkodzenia, pogodę sprawdzi się w przydomowym ogrodzie, jak i na publicznych placach zabaw. Bujaczki te są przystosowane do intensywnej zabawy, więc nie powinna być narażona na jakiekolwiek większe usterki nawet przy regularnej eksploatacji przez dziesiątki dzieci. Jedyną wadą, jaką posiada (która równocześnie jest zaletą), jest fakt, że jest mocna, solidna i dzieci muszą bardzo uważać zbliżając się do niej, by nie zrobić sobie krzywdy.

Jaką huśtawkę wybrać?

To, jaką huśtawkę wybierzemy do swojego domu czy ogrodu, zależy oczywiście od preferencji, upodobań, ale przede wszystkim wieku naszych dzieci. Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, dlatego jeśli mamy dom, to świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie w przydomowym ogrodzie kącika dla naszych pociech. Nie musimy oczywiście wszystkiego kupować, wystarczy trochę kreatywności, a na pewno wraz z dzieckiem urządzimy mu wspaniały, bezpieczny azyl do harców w ogrodzie.