Gry i zabawy na trampolinie dla dzieci w każdym wieku
  • Gry i zabawy na trampolinie dla dzieci w każdym wieku

    16 wrzesień 2021

Trampoliny są świetne do zachęcania do kreatywnej zabawy.  W tym artykule podzielimy się kilkoma naszymi ulubionymi zabawami na trampolinie.

Zabawy na trampolinie dla najmłodszych

Jak zawsze, baw się odpowiedzialnie i nie przekraczaj swoich limitów oraz zapewnij obecność rodzica lub opiekuna, gdy dzieci są na trampolinie.

Trująca piłka. Celem gry jest uniknięcie dotknięcia piłki podczas odbijania się. Dodaj więcej piłek z czasem, aby zwiększyć wyzwanie. Może być rozgrywana jako gra eliminacyjna z grupami.  Najlepiej z małymi, miękkimi piłkami, aby uniknąć obrażeń u dzieci.

Piknik Pluszowego Misia. Weź kilka pluszaków i wszystko inne, czego potrzebujesz, i zorganizuj wspaniały piknik na trampolinie.  Doświadczenie mówi nam, że choć często zaczyna się to dość spokojnie, w pewnym momencie zamienia się to w chaos z latającymi wszędzie misiami!

Zbuduj fortecę. Wystarczy kilka koców lub prześcieradeł i trochę wyobraźni, a trampolina może stać się cudownym zamkiem lub magiczną jaskinią. 

Czas na kredę. Mata do skakania jest świetną powierzchnią do pisania. Użyj kredy do zabawy, a by ułatwić sprzątanie spłucz matę do skakania, kiedy artyści już z niej zejdą.

Gry i zabawy na trampolinie dla starszych dzieci

Wyzwanie związane z chwytaniem. W tym zadaniu wykorzystuje się tablicę. Zapoznaj się z podstawowymi chwytami z jazdy na snowboardzie lub deskorolce. Jeden z graczy przypina się do deski, drugi gracz wywołuje losowe chwyty, które pierwszy gracz musi wykonać. Jeśli jakiś chwyt zostanie pominięty lub wykonany niepoprawnie, gracze zamieniają się rolami.

Rozbij jajko. Jedna osoba siedzi w rozkroku i łapie się rękami za stopy (lub w podobnej pozie), stając się jajkiem. Celem dla innych jest odbijanie jajka do momentu, aż pęknie, tzn. puści stopy, aby odzyskać równowagę.

Trampoliny dla dzieci

To tylko kilka pomysłów, abyś mógł zacząć.  Twoja wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o zabawy na trampolinie.

Masz kilka świetnych gier do zagrania, ale nie masz trampoliny, na której mógłbyś je rozegrać?  Trampoliny są mocne i trwałe, a do tego dzięki siatce bezpieczne.