Otwarcie kapsuły czasu na placu zabaw w Hampton
  • Otwarcie kapsuły czasu na placu zabaw w Hampton

    19 styczeń 2021

Trzydzieści lat temu Bridie Murphy zainicjowała projekt, który zgromadził dziesiątki wolontariuszy społecznych, aby wybudować wspaniały plac zabaw na Thomas Street w Hampton.

Otwarcie kapsuły czasu

Burmistrz Bayside Cr Laurie Evans dołączył do Bridie, by otworzyć kapsułę czasu, która została zakopana w czasie, gdy budowano plac zabaw lata temu. Zawartość kapsuły ma zostać ujawniona i wystawiona do wzglądu w bibliotece miejskiej.

Projekt nowego placu zabaw

Obecnie trwają prace nad budową nowego placu zabaw dla wszystkich grup wiekowych, dostosowany do wieku i umiejętności dzieci. Plany nowego placu zabaw zostały ukształtowane przez miejscowe dzieci szkolne i przedszkolne. Różne grupy społeczne, osoby niepełnosprawne, użytkownicy placów zabaw oraz najbliższych sąsiadów parku.

Sprzęty na placu zabaw

Plac zabaw będzie wyposażony w trampoliny dostosowane dla wózków inwalidzkich, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice i wodny plac zabaw.

Głównym elementem placu zabaw jest drewniany zamek, który nawiązuje do tematyki oryginalnego drewnianego fortu/zamku. Wieżyczki z oryginalnego i bardzo lubianego fortu zostały ponownie umieszczone w nowym projekcie, a w odpowiedzi na opinie społeczności, w całym projekcie wykorzystano drewno i naturalne materiały. Zostaną również zamontowane sprzęty do stymulacji sensorycznej i rozmaitych zabaw.

Wdrożenie projektu nowego parku zabaw

Plac zabaw Changing Places oraz w pełni dostępna toaleta zostaną ukończone w połowie 2021 roku. Projekt został zatwierdzony już jakiś czas temu, jednak budowa i montaż placu zabaw trwa minimum kilka miesięcy biorąc pod uwagę atesty, bezpieczeństwo i normy stosowane przy budowie placu dla dzieci.

Ekspozycja zawartości kapsuły

Otwarcie kapsuły czasu na Thomas Street nastąpiło przez Burmistrz Cr Laurie Evans i Bridie Murphy. Zawartość kapsuły czasu wkrótce zostanie wyświetlona w jednej z bibliotek w Bayside. Chętni będą mogli oglądać ją w dniach i godzinach urzędowania biblioteki.

Nowa kapsuła czasu

Dzieci z centrum nauki Bambini zbierają przedmioty, które mają zostać umieszczone w nowej kapsule czasu. Ta zaś ma również zakopana w ziemi na minimum kilkadziesiąt lat.