Jak łatwo złożyć trampolinę?
  • Jak łatwo złożyć trampolinę?

    28 wrzesień 2021

Może Ci się wydawać, że montaż trampoliny jest trudny, ale tak nie jest. Możesz łatwo i szybko zakończyć proces montażu trampoliny, postępując zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku.  Nie musisz zatrudniać fachowca ani płacić za usługę, ta instrukcja pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Pomożemy Ci z diagramem, instrukcjami i najczęstszymi problemami.

Jak mierzyć trampolinę

Dość ważne jest, aby najpierw mieć jasność co do rozmiaru, a następnie można przystąpić do kolejnych kroków. Obecne rozmiary na rynku są w większości mierzone w centymetrach, bez względu na to, czy trampoliny są okrągłe, prostokątne czy jakiekolwiek inne.

Ponieważ trampoliny okrągłe przewyższają liczbą inne rodzaje trampolin na obecnym rynku, w tym artykule bierzemy okrągłe jako przykład, aby przedstawić wyjaśnienie. Najczęściej wyszukiwane trampoliny to około 120 centymetrów, 150, 200, 250, 300 cm, są to najbardziej popularne typy teraz. Mówiąc o centymetrach, mamy na myśli średnicę maty do skakania.

Instrukcja montażu trampoliny

Po potwierdzeniu właściwego rozmiaru, następnie można postępować zgodnie z naszymi instrukcjami, aby wykonać prawidłową instalację. Podzielimy je na kilka kroków według kolejności dla różnych części. Montaż może być szybki, jeśli tylko będziesz postępował zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku.

Ustawienie konstrukcji stalowej

Po pierwsze, musisz ustawić stalową ramę, dopasowując połączenia z szynami ramy i nogami w kształcie litery "W". Może to zająć trochę czasu, jeśli zrobisz to sam. Ale wystarczy, że dopasujesz do nich każdy łącznik T, to nie będzie trudne. Najbardziej istotna uwaga, aby pamiętać o utrzymaniu zakrzywionej strony na dole w kształcie nóg w kierunku centrum, aby utworzyć koncentrujący punkt kontaktowy na tyle, by była wystarczająco wytrzymała.

Sprężyny w pozycji

Po ustawieniu stalowej ramy, nadszedł czas, aby umieścić każdy hak w wywierconym otworze na nim.  Jest to dość łatwe i szybkie, aby umieścić je w odpowiednim miejscu.

Zaczepienie maty do skakania za pomocą sprężyn

Zaczep matę do skakania w czterech kierunkach (wschód, zachód, północ i południe), aby ustalić jej położenie. Następnie dokończ zaczepianie każdej sprężyny o skakankę. Pamiętaj jednak, że musisz użyć narzędzia do pomocy, a nie gołej ręki, by się nie pokaleczyć.

Montaż siatki ogrodzeniowej trampoliny

Zazwyczaj instalacja trampoliny jest zakończona, jeśli wykonałeś powyższy proces. Ale w przypadku,  gdy chcesz dodać siatkę obudowy dla dodatkowego bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy masz dzieci w domu, to dodatkowy krok podczas składania trampoliny.

Siatka ochronna to połączenie słupków trampoliny i siatki. Została zaprojektowana, aby stworzyć oddzielną przestrzeń, oferując jednocześnie dodatkowe bezpieczeństwo.

Słupy do trampoliny

Słupy do trampoliny są podstawową i fundamentalną częścią obudowy. Obecnie słupy do trampolin wykonane są z galwanizowanej stali, co znacznie zwiększa ich odporność na korozję. Pianka jest dołączona razem z nim, aby zwiększyć tarcie, utrzymać siatkę mocno oraz by dzieci nie uderzyły się w nią. W tej części wystarczy umieścić piankę na każdym słupie.

Ustawienie siatki do trampoliny

Siatka jest podstawową i niezbędną częścią obudowy. Istnieje wiele rękawów na siatce i trzeba umieścić pianki do każdego rękawa. Po tym, należy upewnić się, że każda śruba pasuje do odpowiednio wywierconego otworu na słupach. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu stojak z siatką będzie trzymał się mocno i nie wygnie się.

Trampolina

Po wykonaniu wszystkich czynności, proces ten jest zakończony. Jednak w trakcie instalacji mogą pojawić się pewne problemy. W Internecie znajduje się mnóstwo filmików instruktażowych, więc jeśli masz jakieś wątpliwości obejrzyj je.