Jak prawidłowo i bezpiecznie skakać na trampolinie?
  • Jak prawidłowo i bezpiecznie skakać na trampolinie?

    24 sierpień 2021

Małe dzieci są bardzo aktywne, biegają, skaczą, śmieją się. A kto nie marzy o tym, żeby latać jak astronauta w kosmosie? Trampolina to zabawa, którą dorośli mogą dać dzieciom.

Korzyści płynące ze skakania na trampolinie

Trampoliny mają korzystny wpływ na układ naczyniowy i sercowo-naczyniowy człowieka.

Jeśli chcesz schudnąć, warto kupić trampolinę i ćwiczyć na niej w domu lub ogrodzie. Efekt takich ćwiczeń zobaczysz dość szybko.

Poprawisz swoją koordynację ruchową.

Sesja treningowa uwalnia endorfiny, co prowadzi do poczucia szczęścia.

Można porównać do treningu na siłowni.

Zasady skakania na trampolinie

Stań na środku trampoliny, stopy rozstaw na szerokość ramion i zacznij skakać. Następnie wykonaj kilka łatwych skoków, patrząc na krawędź bez rozpraszania się innymi rzeczami. Staraj się trzymać ręce i głowę w jednej linii. Kiedy poczujesz się bardziej pewny siebie, możesz klaskać w dłonie nad głową podczas skoku. Możesz także spróbować skakać siedząc lub leżąc na plecach. Aby zapamiętać zabawne chwile, możesz wziąć aparat fotograficzny i uwiecznić zabawę. Jeśli chcesz nauczyć dziecko poprawnie skakać, najlepiej jest, jeśli powtarza ruchy za osobą dorosłą. Dzieci znajdą przyjemność w grze, takiej jak podrzucanie piłki podczas skakania. Jeśli chcesz się nauczyć poważnych sztuczek, musisz trenować codziennie. Normalny trening trwa około 40-50 minut plus obowiązkowa rozgrzewka.

Jak skakać na trampolinie?

Jeśli mimo to zdecydujesz się na profesjonalne uprawianie sportu na trampolinie, przed treningiem musisz przejść instruktaż. Oto kilka zasad, których powinni przestrzegać wszyscy dorośli i dzieci podczas skakania.

  • Trampolina nie jest zalecana dla osób z problemami z kręgosłupem.
  • Zaleca się skakanie tylko w centrum trampoliny, w przeciwnym razie istnieje ryzyko obrażeń.
  • Naucz się prawidłowo zatrzymywać, to pozwoli Ci mieć kontrolę przez cały czas.
  • Pamiętaj, że maksymalna waga, jaką może utrzymać trampolina to około 120 kg.

Trampoliny a zdrowy tryb życia

Nie ćwicz, gdy jesteś w złym nastroju, ponieważ nie doprowadzi to do rozluźnienia mięśni i istnieje ryzyko kontuzji. Pamiętaj, że trampoliny to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi, który może stać się rodzinną tradycją. Tak więc, skocz po zdrowie!