Jak wybrać odpowiednią trampolinę?
  • Jak wybrać odpowiednią trampolinę?

    24 sierpień 2021

Trampolina to nie tylko wspaniałe urządzenie do zabawy dla dzieci i dorosłych, ale także sportowy przyrząd. Dzisiaj można znaleźć wiele różnych modeli w sprzedaży. Czym różnią się od siebie i na co należy zwrócić uwagę, aby nie dokonać złego wyboru.

Sporty na trampolinie

Trampoliny sportowe są dużych rozmiarów (ich średnica może wynosić od 4 do 6 metrów) i przeznaczone są do użytku w klubach fitness i siłowniach. Doskonałe są takie o średnicy powyżej 4 metrów, które zapewnią mnóstwo pozytywnej energii i dobrej, bezpiecznej zabawy.

Wszechstronna trampolina

Najlepsze do rekreacji i ćwiczeń są uniwersalne trampoliny. Powinny one udźwignąć  do 120 kilogramów. Najbardziej popularne modele wyposażone są w drabinkę i siatkę. Wytrzymała i wysoka siatka zapobiegnie wypadnięciu poza trampolinę i kontuzji, dlatego też warto zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza, gdy mają korzystać z niej najmłodsi. Modele o długości od 2,4 metra do 2,7 metra są przyjemne do skakania dla ludzi w każdym wieku.

Trampoliny dziecięce

Specjalnie dla dzieci dostępne są nadmuchiwane trampoliny, które mogą mieć różne kształty (w formie zwierząt, zamków).

Dzieciom spodobają się trampoliny z basenem. Nadmuchiwane modele o wielkości ponad 5 metrów jest wielofunkcyjny, może służyć nie tylko jako trampolina, ale także jako zjeżdżalnia, a nawet mały basen (w zależności od modelu).

Na co zwracać uwagę przy wyborze trampoliny?

Aby wybrać niezawodną i trwałą trampolinę, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wymiary jej ramy.

Ramy stalowe o grubości do 2 mm są zaprojektowane tak, aby wytrzymywały duże obciążenia. Półtoramilimetrowe ramy są w stanie udźwignąć do 70 kilogramów. Doskonale nadają się dla dzieci i młodzieży.

Trampoliny można używać w każdych warunkach atmosferycznych, powinny być ocynkowane ze wszystkich stron ramy. Będą one trwalsze i wytrzymają znacznie dłużej niż standardowe ramy galwanizowane.

Wymiary modelu zewnętrznego mogą być dowolne. Jeśli zamierzasz postawić trampolinę w domu, to zacznij od wymiarów swojego domu. Najlepiej zdecydować się na modele, które mają wielkość od 1,5 do 3 metrów.

Trampoliny

Odpowiednia trampolina będzie doskonałym sposobem na ćwiczenie wszystkich głównych grup mięśniowych i świetnym sposobem na poprawę kondycji fizycznej dla Ciebie i Twoich dzieci.